Zdravím všechny milovníky diskoték, nebo aspoň posluchače diskotékové taneční muziky. j

Na psaní moc nejsem, „tak tedy jak začít?“„asi na začátku, že?“„nebo podobně jako ostatní?“

Jmenuji se Jiří Mlčoch a jsem z Moravské Třebové ve které žiji od roku 1976, což je od narození. Mé začátky diskoték (v době kdy jsem ještě ani nic netušil, že bych mohl dělat Dj), byly kdysi na učňáku, kdy jsme začali chodit na diskotéky. Už ale v té době bylo skoro jasný (alespoň z mého pohledu), že člověk kterej pouští hudbu a kterému tam blikají světla podobající se reflektorů ze škodovky, je někdo! Aspoň pro mě. A tak zájem byl větší a větší. Netrvalo dlouho a chození za zábavou na diskotéky se změnilo spíše ve vyzvídání, obkoukávání, prostě co a jak a o co jde.

No a jak jsem se nabažil těchto všech informací a taky posháněl nějakou tu „techniku“, začaly i mé pokusy o hraní (jen pro představu: gramofón, kazeťáky, taky repráky Tesla a ze světel majáky, reflektory vyrobený z plechovek od barev s pohonem na programátor z pračky). V tu dobu nebylo dostatek peněz na vše potřebné a tak si člověk musel pomoct vlastními silami a občas si něco vyrobit. Takto byl rok 1991 a začaly mé pokusy o hraní v době učení na internátě, pak i ve škole.

Po vyučení když jsem se vrátil zpět do M.T. padla otázka kde se naučit více hrát a taky kde zde v místě, či někde v okolí. Netrvalo dlouho a poznal jsem člověka kterému vděčím za vše. Byl to Dj Milan Švub z Lanškrouna. Ten mě zasvětil více do hraní, vysvětlil jak se co dělá na profi úrovni. To vše jsem se (dá se říct) učil asi necelé dva roky. Takže jsem zjistil, že se vším co jsem si sehnal a vyrobil na učňáku nemám nikde šanci se uplatnit - vystupovat.

A tak začalo opět shánění nové techniky, kazeťáky se vyměnily za Cd přehrávače opět značky Tesla (v té době snad ani nic jiného nebylo), gramofon zůstal (v té době byl dost dobrej přístup k tzv. singláčům), přibyl i mixák, silnější zesilovač, repráky zůstaly no a ze světel (první paprskové), Bambino, Trilly.

V tuto dobu byl můj oficiální začátek mého diskžokejství, začátek roku 1994. To jsem získal hraní na Boršovské diskotéce v kulturáku, kde byl provozovatelem pan Otta Chladil. Tato diskotéka po pár měsících musela skončit z důvodu hluku apod. Jakmile se tomu tak stalo, tak jsme s tímto člověkem začali rozjíždět novou diskotéku v Moravské a tou byla Luna, ve které jsem působil jako Dj celou dobu jeji existence. Doba to byla dost dlouhá, necelých 15 roků.

Mezi tím jsem hrál na mnoho diskotékách, objížděl jsem se svojí aparaturou Kulturní domy, nebo venkovní letní parkety a jen zřídka nějaký ten klub. Kluby v té době ještě nebyly tak hodně rozšířeny jako v dnešní době.

Jinak co bych ještě mohl vzpomenout, snad jen to, že po celou dobu se mnou jezdí hodně lidí, (tzv. pomocníků - bedňáků) a u mnohých z nich se objevil taky velký zájem o práci Dj a moc rád jsem jim předal své zkušenosti. Jmenovat budu jen dva, kteří se této činnosti naplno věnují dodnes. Prvním z nich byl Jirka alias Dj Maty, který je v nynější době známým a hodně uznávaným Dj-jem. Byl to dobrý „učeň“, už od prvopočátku věděl, že hudba a bavení lidí je to, čemu by se chtěl věnovat a co má, jak se říká v krvi. Stačilo jen předat pár zkušeností. Druhým člověkem byl Roman se kterým jsem se seznámil v roce 2003, říká si Dj Juri a přišel za mnou s obrovským nadšením a zápalem pro hraní. Tak i ho jsem naučil vše potřebné a bylo to. A protože Roman je i zároveň technicko - elektrikářský typ a já zase takovej manual, založili jsme si společnou agenturu. O ní a o nynější společné technice, o akcích atd. určitě najdete na stránce www.zvuceni.cz

Tak to je troška příběhů o mé maličkosti, mějte se a na nějaké dýze ahóóóój.